Przykładowe ocieplenie budynku wełną

Ocieplanie budynku to bardzo ważny etap jego budowy lub dokonywanego remontu. Ważne jest więc, żeby wykonać go poprawnie i dobrze dobrać materiały ociepleniowe. Ciepłe wnętrze zapewni komfort mieszkańcom lub użytkownikom danego obiektu i sprawi, że zewnętrzne oraz wewnętrzne elementy budowli dłużej zachowają trwałość.

Zastosowanie termoizolacji budynku

Termowizja

Termowizja to najskuteczniejsza metoda na określenie szczelności budynku. Stosuje się ją zarówno w budownictwie ekologicznym, jak i dawnym, w celu unowocześnienia istniejących (lub brakujących) izolacji termicznych. Co więcej, badania przy użyciu kamery termowizyjnej pozwalają uzyskać niemal natychmiastową ekspertyzę.

Izolacyjna szczelność budynku

Próba szczelności budynku

Zarówno w domach pasywnych, jak i energooszczędnych, gdzie na pierwszym miejscu stawia się obniżone koszty ogrzewania, próba szczelności budynku powinna być przeprowadzana jeszcze przed przekazaniem kluczy nowemu właścicielowi. Tylko w ten sposób można zagwarantować, że zwiększona cena nabycia zostanie rzeczywiście zrekompensowana.

Przed osuszaniem ścian

Osuszanie ścian, murów, fundamentów, piwnic

Prace związane z osuszaniem ścian czy osuszaniem fundamentów obserwujemy najczęściej w starym budownictwie, gdzie niewłaściwa hydroizolacja lub jej zupełny brak przyczyniły się do zawilgocenia powierzchni wewnętrznych. Problem wilgoci kapilarnej dotyczy jednak także w niektórych przypadkach obiektów stosunkowo nowych, wzniesionych bez należytej staranności.

Zastosowanie izolacji ciśnieniowej

Iniekcje ciśnieniowe

Iniekcje ciśnieniowe, zwane również uszczelnianiem budowlanym, polegają na wtłaczaniu uszczelniaczy do powierzchni pionowych i poziomych budynku we wcześniej przygotowane otwory wiertnicze, opatrzone tzw. parkerami. Iniekcje znajdują zastosowanie m.in. wszędzie tam, gdzie woda opadowa lub gruntowa poczyniła spustoszenia w systemie hydroizolacji.

Praktyczne izolacje wdmuchiwane

Izolacje wdmuchiwane

Izolacje wdmuchiwane przyjęło się traktować jako poremontową formę termomodernizacji. Nie pociągają one za sobą dużych kosztów materiałowych, ponieważ usunięcie widocznych skutków tak przeprowadzonych prac ociepleniowych sprowadza się do maskowania nawiertów, malowania lub ewentualnego oklejania powierzchni tapetami.

Polimoczniki w praktyce

Polimoczniki

Choć polimoczniki są wytwarzane na bazie technologii poliuretanów i aplikowane w podobny sposób, różnią się od nich zastosowaniem. Odbiorcy prywatni wybierają izolacje polimocznikowe głównie z myślą o zabezpieczeniu wodochronnym dachów, tarasów i innych powierzchni narażonych na zawilgocenie. A co z odbiorcami biznesowymi?

zastosowanie pianki wtryskowo-zalewowej

Pianka wtryskowo-zalewowa

Twój dom wymaga szybkiej termomodernizacji, a Ty chciałbyś wrócić jak najszybciej do jego normalnego użytkowania? W takim razie pianka wtryskowo-zalewowa jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Jak dotąd nie wymyślono bowiem szybszej, a zarazem bardziej efektywnej metody uzyskania szczelnej warstwy termoizolacyjnej.

Zastosowanie pianki zamknięto-komórkowej

Pianka zamknięto komórkowa

Pianka zamknięto komórkowa jest najczęściej wykorzystywana do ocieplania fundamentów, ścian zewnętrznych oraz dachów budynków mieszkalnych. Znajduje ona również szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym, jako termo- i hydroizolator w chłodniach, wymiennikowniach czy w obiektach o konstrukcji stalowej.

Zastosowanie pianki otwarto-komórkowej

Pianka otwarto komórkowa

Pianka otwarto komórkowa stanowi rozwiązanie proekologiczne z uwagi na spienianie przy użyciu wody. Ze względu na wysoki stopień szczelności oraz przyrostu, przy jednoczesnej niewielkiej wadze, jest ona wykorzystywana w nowoczesnym budownictwie. Nierzadko sięga się po nią również podczas termomodernizacji budynków z dłuższą historią.