Praktyczne izolacje natryskowe

Izolacje natryskowe

Izolacje natryskowe od dawna stosuje się z powodzeniem w krajach Europy zachodniej i w Stanach Zjednoczonych. W Polsce na początku znalazły one zastosowanie głównie w obiektach przemysłowych i rolniczych, lecz ich walory zaczęli w końcu doceniać także odbiorcy indywidualni. Nic dziwnego, skoro potrafią one ograniczyć koszty ogrzewania nawet o połowę.

Praktyczne ocieplanie poddasza

Ocieplanie poddasza

Ocieplanie poddasza to element, o którym bardzo często zapomina się na etapie budowy nowego domu. Bywa on też celowo pomijany, traktowany jako zbędny wydatek. Tymczasem bez ocieplenia poddasza można mówić o zaledwie połowicznym wykorzystaniu możliwości grzewczych instalacji zamontowanych w danym obiekcie.

Praktyczne ocieplanie fundamentów

Ocieplanie fundamentów

Montaż termoizolacji w całym budynku nie ma szczególnego sensu, jeśli pominie się ocieplanie fundamentów. Nawet przy odpowiednim zabezpieczeniu podłogi, ewentualnych podpiwniczeń i ścian, ciepło nadal będzie wędrowało wzdłuż ich konstrukcji ku gruntowi. Można temu zaradzić, stosując m.in. styropian (np. EPS 100), polistyren ekstrudowany lub piankę PUR. Ocieplanie fundamentów styropianem i polistyrenem XPS Ocieplanie fundamentów przy

Praktyczne oieplanie posadzki

Ocieplanie posadzki

Ocieplanie posadzki nie jest wyłącznie domeną obiektów pasywnych. W każdym domu bez piwnicy, gdzie podłoga jest narażona na działanie podciąganej kapilarnie wilgoci z gruntu, cienka warstwa folii pod panelami nie stanowi żadnego zabezpieczenia. Na szczęście istnieją łatwe sposoby na ustrzeżenie się przed zimnymi murami przez cały rok.

Praktyczne ocieplanie stropów

Ocieplanie stropów

Ocieplanie stropów drewnianych bądź betonowych jest nieodzowne choćby z punktu widzenia opłacalności inwestycji w termoizolację całego budynku. Jeśli pozostawimy bowiem poddasze niezabezpieczone pod kątem zatrzymywania ciepła, uzyskanie optymalnej temperatury we wszystkich pozostałych pomieszczeniach będzie znacznie bardziej czasochłonne (i kosztowne).

Zastosowanie pianki zamknięto-komórkowej

Pianka zamknięto komórkowa

Pianka zamknięto komórkowa jest najczęściej wykorzystywana do ocieplania fundamentów, ścian zewnętrznych oraz dachów budynków mieszkalnych. Znajduje ona również szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym, jako termo- i hydroizolator w chłodniach, wymiennikowniach czy w obiektach o konstrukcji stalowej.

Ocieplanie domu w praktyce

Ocieplanie domu

W obecnych czasach ocieplanie domu stało się normą, bez której ciężko się obyć w nowoczesnym budownictwie. Podobne zapatrywania mają zresztą nabywcy obiektów nieco starszych, gdzie jedyną formą ocieplenia jest tynk lub gołe cegły. Któż bowiem chciałby mieszkać w domu wymagającym ciągłego dogrzewania, czyli po prostu drogim w utrzymaniu?

Praktyczne izolacje wdmuchiwane

Izolacje wdmuchiwane

Izolacje wdmuchiwane przyjęło się traktować jako poremontową formę termomodernizacji. Nie pociągają one za sobą dużych kosztów materiałowych, ponieważ usunięcie widocznych skutków tak przeprowadzonych prac ociepleniowych sprowadza się do maskowania nawiertów, malowania lub ewentualnego oklejania powierzchni tapetami.

Izolowanie pianką

Ocieplanie pianką

Wśród nowoczesnych metod termoizolacji obiektów, ocieplanie pianką staje się coraz bardziej popularne. Co o tym decyduje? Czas realizacji, zerowe koszty dodatkowe, niski współczynnik przewodnictwa ciepła, nasiąkliwość rzędu 0,5 kg/m2 (pianka otwarto komórkowa) – to tylko niektóre z zalet ocieplania pianką PUR.

Przykładowe ocieplenie budynku wełną

Ocieplanie budynku to bardzo ważny etap jego budowy lub dokonywanego remontu. Ważne jest więc, żeby wykonać go poprawnie i dobrze dobrać materiały ociepleniowe. Ciepłe wnętrze zapewni komfort mieszkańcom lub użytkownikom danego obiektu i sprawi, że zewnętrzne oraz wewnętrzne elementy budowli dłużej zachowają trwałość.